HiF Hakemliği Kurslarına İlişkin Sıkça Sorulan Tüm Sorular ve Cevapları

Bu Haber 28 Ağustos 2010, Cumartesi 15:14:03 'de Eklenmiştir.

Facebook Google Digg Del.icio.us


24162 kez okunmuştur.
HiF Hakemliği Kurslarına İlişkin Sıkça Sorulan Tüm Sorular ve Cevapları


Uzun süredir okuyucularımız ve özellikle HİF Hakemliği Kurslarınabaşvuru yapmış kardeşlerimizin Hif Hakemliği Kurslarına ilişkin yoğun soruları ile karşılaştık. İşte burada sıkça sorulan tüm sorular ve cevapları mevcut.

SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI
1.Ben HiF Hakemliğine başvurdum, sıra numarası aldım, başka yapacağım bir şey veya arayacağım bir numara var mı?
Hayır. Internet üzerinden başvurunuzu tamamladıktan sonra beklemeniz gerekmektedir. Kurslar MHK ve FGM işbirliği ile belirlenen illerde hızlı bir şekilde açılmaktadır. Sıra size geldiğinde cep telefonunuza bir mesaj ve e-posta adresinize HiF Hakemliği e-öğrenme dersine girebilmeniz için kullanıcı adı ve şifresi yollanacaktır. Bu e-postada ayrıca kurs yeriniz ve tarihiniz belirtilecektir; lütfen dikkat ediniz.

2.Ben arkadaşımla aynı zamanda başvurdum, ona mesaj geldi ama bana gelmedi, bir problem olabilir mi?
Sistem HiF Hakemliği kursu açılacak illerde kurs çağrısını başvuru sırasına göre yapmaktadır. Bu nedenle, sizden önce başvurmuş adaylar daha önce kurslara çağrılacaktır. Muhtemelen arkadaşınız sizden daha önce başvurmuştur.

3.Benim cep telefonuma mesaj ya da -eposta gelmedi, bir problem olabilir mi?
Hayır, ilinizde kurs açılmamıştır veya daha size sıra gelmemiştir.

4.Benim cep telefonuma mesaj geldi ama e-posta gelmedi, ne yapmalıyım?
Muhtemelen başvurunuz sırasında e-posta adresinizi yanlış girdiniz. Cep telefonunuza mesaj geldiyse fakat e-posta gelmedi ise acilen hifhakemligi@tff.org ye konuyu açıklayan bir mail atınız. Fakat cep telefonunuza mesaj gelmediyse kurs süreciniz başlamamıştır, e-posta da gelmemiştir, lütfen bunu kontrol ederek eposta atınız.

5.Bana e-posta geldi ama kullanıcı adı ve şifresi ile eğitime giremiyorum.
Sistemde problem olma olasılığı çok nadirdir. O nedenle lütfen kullanıcı adı ve şifrenizi klavyeden yazmak yerine e-postadan “kopyala” ve “yapıştır” (copy-paste) komutlarını kullanarak ilgili yerlere yapıştırınız. Problem çözülmüyorsa acilen hifhakemligi@tff.org ye konuyu açıklayan bir mail atınız.


6.Ben HiF Hakemliği kurslarına değil aday hakemlik kurslarına katılmak istiyorum, mümkün müdür?
Bu artık mümkün değildir; çünkü artık aday hakemlik kursları açılmamaktadır. Türkiye’de hakemliğe başlamanın tek yolu HiF Hakemliği kurslarıdır.

7.HiF Hakemliğinden İl Hakemliğine ne kadar zamanda yükselebilirim?
TFF’nin ilgili talimatlarında da belirtildiği gibi 2 senede yükselebilirsiniz.

8.Ben eski bir İl Hakemiyim ama bıraktım, HiF Hakemi olabilir miyim?
Evet, olabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapıp HiF Hakemliği Kursu sınavından geçmeniz yeterlidir.

9.Ben gözlemciyim, HiF Hakemliğine başvurabilir miyim?
Hayır.

10.Kullanıcı adı ve şifrem var; ama eğitime nereden gireceğimi bilmiyorum.
Size yollanan ilk e-postada eğitim adresi bulunmaktadır. Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek;
http://egitim.tff.org adresine girerek HiF Hakemliği e-öğrenme derslerini alabilirsiniz.

11.Hazırlamam gereken başvuru evraklarını nereye getireceğim, bunları kurs başladıktan sonra tamamlayabilir miyim?
Sizden istenen belgeleri kurs başlamadan önce tamamlamanız sizin işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Ancak kursa geldikten sonra da bu istenen belgeleri tamamlayabilirsiniz. Kursta ve sonrasında konuyla ilgili İl HiF Hakem Sorumlunuzla görüşmeniz gerekecektir.


12.Ben HiF Hakemliği kursunu başarıyla bitirdim, ne zaman maçlara çıkmaya başlayacağım?

Kurslarda İl HiF Hakem Sorumlusu ile bu konu ile ilgili konuşabilirsiniz. Atamalar İl Hakem Kurulları tarafından yapılacaktır.

 

13.HİF Hakemliği başvurusunda kredi kartı istiyor. Benim kredi kartım yok, ödemeyi nasıl yapacağım?

HİF Başvurularında istenen kredi kartı Garanti Bankasına ait kredi kartı olmalıdır, Kredi kartının sahibi başkası, arkadaşınız ya da babanız olabilir.. 

 

 

Herkes için Futbol Hakemliği İç Talimatı

MADDE 1. AMAÇ
Bu İç Talimat’ın amacı, Herkes için Futbol Hakemi yetiştirilmesine yönelik esasların belirlenmesidir.

MADDE 2. KISALTMA ve TANIMALAR
Bu iç talimat metninde geçen;
a. TFF: Türkiye Futbol Federasyonu’nu,
b. MHK: Merkez Hakem Kurulu’nu,
c. FGM: Futbol Geliştirme Merkezi’ni,
d. EPAK: Eğitim Planlama ve Araştırma Komisyonu’nu,
e. HİF Hakemi: Herkes için Futbol Hakemi’ni,
f. Yaş: Doğum tarihi, başvuru tarihinden çıkartılarak yıl, ay ve gün olarak hesaplanan süreyi,
g. Futbol Sezonu: TFF Yönetim Kurulu’nca tarihleri belirlenen, ve ilan edilen dönemi ,
h. Eğitimci: FGM tarafından düzenlenen ilgili kursları başarıyla tamamlayarak İl Eğitimcisi veya Klasman Eğitimcisi unvanını almış olan kişileri, ifade eder.

MADDE 3. HERKES İÇİN FUTBOL (HİF) HAKEMLİĞİ KURSU

A. HİF Hakemliği Kursuna Başvuru Şartları
HİF Hakemliği Kursuna başvurmak isteyen adayların, TFF MHK Hakemliğe Giriş Unvan ve Klasmanlara Ayrılma ile Vize Yenileme Kural, Prensip ve Yöntemleri İç Talimatı’nın 5. maddesinde belirtilen koşulları sağlamaları zorunludur.

B. Kursun Açılması ve Gerekli Aday Sayısı
(1) Kursların açılabilmesi için; hakem kadrosunda eksiklik bulunan illerdeki İl Hakem Kurulları, ilgili adayları, başvuru formunu doldurmaları için www.tff.org adresine yönlendirir. Başvuru formları FGM tarafından saklanır ve ileride düzenlenmesi muhtemel kurslar için bir bilgi bankası oluşturulur.

(2) FGM tarafından aksine bir karar verilmediği takdirde, HİF Hakemliği Kursu’na en az 15, en fazla 24 aday kabul edilir.

(3) Belirli bir il kapsamında, internet üzerinden yapmış olduğu başvuru kabul edilen adayların sayısı 15’e ulaştığında FGM, o ilde HİF Hakemliği Kursu açılmasına karar verir.

C. Kursun Yeri ve Zamanı
(1) Belirli bir ilde HİF Hakemliği kursu açılmasına karar verildiğinde, kursun başlama tarihi, eğitim yeri ve İl Eğitimcisi FGM tarafından belirlenir.

(2) Kursun başlama tarihi ve yeri HİF Hakemi adaylarına, kursun başlamasından en az 15 gün önce, FGM tarafından e-mail ve SMS aracılığıyla bildirilir.

D. E-Öğrenme Kursu
HİF Hakemi adayları, HİF Hakemliği Kursu’na katılmadan önce, FGM tarafından kendilerine e-mail ve SMS aracılığıyla gönderilen kullanıcı adı ve şifreyi kullanıp www.tff.org adresinden sisteme giriş yaparak, “HİF Hakemliği’ne Giriş “e-Öğrenme Kursu”nu tamamlarlar.

E. Kursun İlanı
(1) HİF Hakemliği Kursu açılmasına karar verilen illerde, kursun hangi tarihlerde, nerede ve hangi saatlerde yapılacağı, FGM tarafından www.tff.org adresinde ilan edilir.

(2) Kursun ilanı için, İl Hakem Kurulları ve sosyal amaçlı hakem kuruluşları ile işbirliği yapılabilir.

(3) Ulusal veya yerel basın kuruluşları ile spor kamuoyunun bilgilendirilmesine yönelik her türlü duyuru yöntemi kullanılabilir.

F. Kursun Başlaması
(1) İnternet üzerinden yaptığı başvuru kabul edilen ve sınıf listesinde isimleri bulunan adaylara ilişkin bilgiler, kursun başlamasından en az 3 iş günü önce, FGM tarafından elektronik ortamda İl Eğitimcisi’ne yollanır.

(2) Kursu başarıyla bitiren adaylar HİF Hakemi lisansı almaya hak kazanırlar.

MADDE 4. KURS İÇERİĞİ ve SINAVLAR
Kurs kapsamında verilen eğitimin içeriğine ve sınavlara ilişkin detaylı bilgiler Tablo-1’de belirtilmiştir.

MADDE 5. HİF HAKEMİ SERTİFİKASI
(1) HİF Hakemi Kursunu başarıyla bitiren adayların sertifikaları, MHK onayıyla İl Hakem Kurulları tarafından HİF Hakemlerine teslim edilir.

(2) HİF Hakemleri, bu belgeye dayanarak, vizelerini yaptırdıkları sürece görev alabilirler.

(3) HİF Hakemlerinin atamalarını yapmaya İl Hakem Kurulları yetkilidir.

MADDE 6. FAAL HAKEMLİĞİ BIRAKMIŞ OLANLAR
(1) Geçmişte hakemlik yapmış olan; ancak disiplin cezası dışında herhangi bir sebeple faal hakemliği bırakmış olanlar, 56 yaşından gün almamış olmak koşuluyla, HİF Hakemi Sertifikası almak için 3. maddede belirtilen usullere uygun olarak FGM’ye başvurabilirler.

(2) FGM, başvuruları kabul edilen adaylar için özel bir kurs düzenlenmesine karar verdiğinde, kursun yeri, tarihi ve katılımcılar FGM tarafından görevlendirilen eğitimciye bildirilir.

(3) Kursun yeri ve tarihi, HİF Hakemi adaylarına e-mail ve SMS aracılığıyla bildirilir.

 

 

Burada bulunan sorular ve cevapları yeterli olmadıysa ya da başka bir sorununuz varsa, aşağıda bulunan YORUM Bölümüne sorunuzu yazın, cevap verilecektir, ya da  direkt telefon açmayı deneyin.. Buyrun telefon numaraları:

 

Futbol Geliştirme Merkezi - Beylerbeyi

Adres : Beybostan Sk.No.2 Beylerbeyi / İstanbul
Tel : 0-216- 321 78 93
Faks : 0-216- 321 78 94

 

Hakemlik ve HİF Hakemliği ile ilgili tüm sorularınızı Hakem ve Gözlemcilerden oluşan Facebook Grubumuzda sorabilir, aklınıza takılan herşeyin cevabını grubumuzda bulabilirsiniz.. TIKLAYIN...
Yorumlar...
muhammetali kaya ( 2013-02-20 )
arkadaşlar herkes aynı şeyleri yazıyor anlayarak okursanız anlıyacaksınız zaten kural beye bütün yorumları için teşekkür ediyorum bende yeni baş vurdum kaydımı yaptırdım bekliyorum beklicez arkadaşlar 1 sene 2 sene de olsa beklicez biz bu işi yapacaksak
Bilal Can Özata ( 2013-02-07 )
Kredi kartım yok. Hesap ve ya Iban numarası varmı o şekilde ödeme olabiliyormu ?
Umut Karaca ( 2013-02-01 )
Allah aşkına bı yardımcı olun. Hif hakemliğine basvuru yapıyorum basvuruyu doldurduktan sonra garantıye 5 tl ucret ıstıyo . Yaşim 17 Ben garanti bankasından kendı adıma hesap actırmıstım içinde de 10 tl var ama sureklı hata olustu hata olustu dıyooo yardımcı olurssanız cok sevınırım ???

Kural18: Bonus kredi kartı ile ödeme yapılması gerekiyor. Banka kartı ile değil. Garanti bonus kredi kartı bulmanız lazım.
kazım azgın ( 2013-01-16 )
ya bu garanti bankasının kartından başka kart olmuyomu vısa mastro felan yazıyo
Tümay Sönmez ( 2012-12-17 )
Geçtiğimiz ay 5 TL ücreti yatırarak başvuruda bulundum. Fakat okuduğum yorumlara göre hem diğer arkadaşlara ve bana kurs ile ilgili dönüş yapılmadı. Madem insanların parasını alıyorsunuz bari gerekli açıklamalarda bulunun ki bizi şüpheye düşürmeyin. Ne yapmamız gerekiyor onları bilelim. İyi günler. İzmir de'yim.
tofan balta ( 2012-12-12 )
beklemedeyim ne yapmam lazım başvurdum
tufan can balta ( 2012-12-12 )
bilgi bankası oluşmadı ne yapmam lazım kural bey tşk ederim
tufan şenol balta ( 2012-12-12 )
bireysel hesab açtım ve hif hakem başvurdum ve tff hesabına benim hesabtan para gönderdim ne olacak şimdi kral bey tşk ederim
tufan cem balta ( 2012-12-11 )
bende başvurdum bankadan bireysel hesab açtırdım ne yapmam gerekiyor şimdi
yusuf mehmet suayı ( 2012-11-19 )
merhaba ben vakıfbank kartımla ödedim üçreti bir sıkıntı olur mu ?
zmrtibrhm ( 2012-08-24 )
ben sivasta hif hakemıyım sehır değğişikliği yaptım hataya geçtim adresımı nasıl değiştırebilirim? şehir değişikliği yapabilmem için ne yapmam gerekir?
mithat görgel ( 2012-08-06 )
ben bursada yaşıyorum hif hakemliğine başvurdum yalnız mail yada mesaj hiçbir şekilde gelmedi bununla ilgili bilgi almak istiyorum. acaba burda kur mu açılmadı yoksa beni mi çağırmamış olabilirler.
soner babaoğlu ( 2012-08-01 )
sayın hocalarım hakemlik başvurumda ankarayı adres göstermiştim fakat ankarada kurs werilmiyormuş adres değişikliği için mail attım acaba kaç gün içersinde cevap gelir...teşekkürler
ferhat gurdal ( 2012-07-19 )
ben hif hakemıyım sehırdeğğişikliği yaptım adresımı nasıldeğiştırecem
mehmet dak ( 2012-07-09 )
kredi kartım yok kullanmıyorum nasıl başvuruyapacam bide kurslar nasıl verliyor kamp var mı
tuncay koyuncu ( 2012-06-04 )
merhaba ben 2012 tekirdağda mayıs ayında açılan hif hakemliği kursunu başarıyla bitirdim lisanslar nezaman verilir bize..
sezgin yeşil ( 2012-05-09 )
bende başvuru yaptım ama 2 yıl olduhaber gelmedi saygılarımla
satı türkmenpınar ( 2012-05-07 )
mrb ben fotbolcuyum başvuru yaptım ama kredi kartım olmadığı icin ben hesap nmarasına yatırdım nutfen bir cvp verin başvurum kabul edildimi
okan ak ( 2012-04-30 )
SADECE GARANTİ BANKASI KREDİ KARTI OLACAĞINI SÖYLÜYOR FAKAT BEN YAPI KREDİNİN KARTIYLA YAPTIM KABUL ETTİ BİR SORUN OLURMU
Yasin Çam ( 2012-04-13 )
Ben e-eğitimi tamamladım. Ancak askerlik sebebi kurslara katılamayacağım. Acaba askerlik sonrası sıfırdan mı başvuru yapmam gerekiyor. Yoksa direk kursa gidebilirmiyim
pınar can ( 2012-04-08 )
merhba ben hif için başvuruda bulundum ama para hesabını yaparken sureklı hata olustu yazısı cıkıyrdu ekranda baska kart kulandım her defasında hata dedi luften bılglendırır mıdınz basvurum kabul olmus mudur bunu nasl ogrene blırım
caner ilcim ( 2012-04-06 )
Başvuru yaptım 5 tl kayıt ücretini nereye yatıracağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
nalan toprak ( 2012-04-04 )
banada kabul msjı geldi ama online eğitimimi bir türlü tamamlayamıyorum neden acaba sistem rengi değişmiyor bütün konulara çalıştım sınava da izin vermiyor eğitiminizi tamamlamalısınız yazıyor. bu hafta sonu kursum başlıyor acil yardım.ayrıca sağlık ocağından rapor alsal problem olurmu acaba...
Sedat ( 2012-03-18 )
arkadaşlar Garanti bankası kredi kartına sahip değilim..Diğer kredi kartları olabilirmi..Lütfen birisi cevaplasın ?
Sadi kays ( 2012-03-12 )
Merhaba . ben başvurumu yaptım kabul edildim bu hafta kursa gidicem fakat basketbol maçı sırasında bileğimde lif zedelenmesi meydana geldi acaba kursa değneklerle yüürüyorum acaba kurs sürecimde sorun olurmu ??*
Mesut AKSU ( 2012-03-09 )
arkadaşlar ben internetten eğitimi tamamladım fakat online sınaı yapmadım soruların nasıl olduğu hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar var mı? eğitimde anlatılanlara çalışsak geçebilirmiyim? yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.
ömer ( 2012-03-07 )
hif hakemliğine gereken nne ve baba muvafakatini almış olmak diyor..bize belge falanmı veriyolar.nasıl yapcaz bunu.
mehmet akyürek ( 2012-03-07 )
selam ben antalya da yaşıyorum ve başvurmak hif hakemliğine istiyorum acaba antalyada yılda kaç defa kurs düzenleniyor sanırım 1 ay önce seminer olmuş ben yeni başvuracagım için yanın açılırmı sizce kurs???
cihan taşçılar ( 2012-03-06 )
Hakemliğe temmuzda başvurmuştum. haber geldi. internet üzerinden eğitimimi tamamladım. online sınavdan da 70 aldım. 3-4 gün sonra kurs başlayacak. sadece sağlık raporu ve sicil kaydı alma işim kaldı. başka bir şey yapmama gerek yok değil mi ? cevabı e-mail adresime de atarsanız çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.
ümit yazıcı ( 2012-03-03 )
ben hif hakemlik online sınava girdim bitirdim sonucu göremeden kapttım 60 alamadıysam ne olcak :16 martta kurs baslıo??????????????
Furkan YILDIRIM ( 2012-02-27 )
Bana mesaj ve mail geldi sisteme girdim konuları çalıştım sınavdan da 76 aldım fakat kırmızı renkteki yazılar rengi değişmedi acaba ben yanlışlık mı yaptım yoksa sistemde mi problem olabilir teşekkürler.
hüseyin çiftsüren ( 2012-02-20 )
benim telefonuma msj geldi ama e-posta adresime msj gelmedi ne yapabilirim teşekkürler.
oğuzhan ırvanalıoğlu ( 2012-02-18 )
en son ki kart işleminde sorulan güvenlik kodu yerine ne yazmalıyım?

Kural18.org: Kredi kartı güvenlik kodu, kredi kartınızın arka yüzündeki, imza bölümünün sonundaki rakamların son 3 rakamıdır.
Sefa Özil ( 2012-02-15 )
Ben Başvurumu Yaptım Ama katılım ücreti 5 tl isteniyo ama benim Garanti bankası Kredi Kartım yok :( Ne yapmam Gerekir.
soner babaoğlu ( 2012-02-11 )
ankarada oturuyorum gerekli başvuruları yaptım daha çok bilgi almak için telefonla aradım ama bir türlü benle ilgilenen kimse olmadı.bundan sonraki süreç nasıl olcak benim için şimdiden werceğiniz cvp için tşk ederim
oğuzhan çifçi ( 2012-02-09 )
Merhaba, ben hif hakemliğine başvurdum ve başvurum onaylandı.internetteki eğitimimide tamamladım.2 gün sonra e-postama gelen adres te eğitime girecem.merak ettiğim saha eğitimimi alacağız yoksa kursmu görecez.bir sorum daha ben 1.65-1.70 boyunda 82 kiloyum.hakemlik yapmamda bir sakınca olurmu kilomdan dolayı elenme ihtimalim varmı
oğuzhan çifçi ( 2012-02-09 )
Merhaba, ben hif hakemliğine başvurdum ve başvurum onaylandı.internetteki eğitimimide tamamladım.2 gün sonra e-postama gelen adres te eğitime girecem.merak ettiğim saha eğitimimi alacağız yoksa kursmu görecez.bir sorum daha ben 1.65-1.70 boyunda 82 kiloyum.hakemlik yapmamda bir sakınca olurmu kilomdan dolayı elenme ihtimalim varmı
hakan aslan ( 2012-02-08 )
1 yıl önce konya ilinden hif hakemliği için başvuru yaptım,ne arayan var ne soran
GÖKHAN ÇELİK ( 2012-02-08 )
Hocam Şimdi ben maddi durumu orta düzey olan biriyim.Forumlarda okudumda şimdi uzak ilçelere v.s. maçlar verilirse yol paramız ne olacak nasıl karşılanacak
bilgihan güzel ( 2012-01-30 )
ben 50 yaşındayım ve ilkokul mevzunuyum hif hakemliği yapabilirmiyim.saygılarımla,
EMRAH AYTAR ( 2012-01-11 )
ben 26 yaşındayım hif hakemliğinden il hakemliğine geçme şansım varmı
Muhtelif Hif Hakemi. ( 2011-12-26 )
Arkadaşlar aklı olan Hif hakemi olmaya yada yada hakem olma çabası içinde olmasın. Param Çok Vaktim çok ve karşılığında para istemiyorum. Masrafı çok,Getirisi yok diyeceğim sözde Gönüllülük esasına dayalı ( Bari Masrafımızı karşılasalar ) Dağ, Tepe,Şehir dışı, Şehir içi demem her yere giderim. Emir Eriyim karşılığında hiçbirşey beklemem diyorsanız yapabilirsiniz. Maç ücretleri Ortalama 20-TL Maç paraları Ortalama 4 ayda bir falan yatıyor. Hala daha hakem olmak istiyorum diyorsanız Buyrun Gelin.....
serkan erdenk ( 2011-12-09 )
ben amatör futbol oynadım geçen sezon beni hif hakemligine alırlarmıbide ben hif hakemligine başvurdum bana bi 6 haneli numara verildi acaba bu sıra numarasımı ve tahmini nezaman çagrılırım şimdiden teşekkürler...
muhammed tel ( 2011-11-20 )
ben hif hakemliğine başvurdum sayı numarası verdi bana red dedi nedir acaba
serkan baş ( 2011-11-19 )
ben hakemlige başvuracaktım ama kredi kartı sitiyorlar benim kredi kartım yok ne yapıyım
kerim karaman ( 2011-11-16 )
1.5 sene önce hif hakemliği için başvurdum halen kurs başlamadım.. istanbul
reha burak aydoğdu ( 2011-11-14 )
hif hakemliğine başvurmak ücretlimi veya daha sonrasında bir ücret talep edilecekmi.
hüseyin akduman ( 2011-11-05 )
Başvuru ne zaman ne kadar başvuru ücreti hiç bir bilgi bulamıyorum ? yardımcı olun lütfen.
muhammed tel ( 2011-10-28 )
ben tff ye yanlış bilgi verdim ne yapmalıyım
muhammed tel ( 2011-10-28 )
merhaba ben ilk okulum hif hakemliğine başvurdum acaba ilk okulu alırlarmı
muhammed tel ( 2011-10-28 )
merhaba ben diyarbakırda hif hakemliğine başvurdum ne zaman kurs açılır
Samet ŞENYURT ( 2011-10-25 )
Ben Balıkesir'den HİF hakemliği kursuna müracatta bulundum bu ilde kurs ne zaman açılacaktır ? Bilginiz var mı?
erhan ilçim ( 2011-10-16 )
hif hakemlerının formaları tff tarafından mı karsılanıyor..
Kural18.org: Geçtiğimiz sene normalde ÜLKER ile yapılan protokol gereği, HİF hakemlerinin bir adet mavi forma takımı TFF tarafından karşılanıyordu. Ancak, geçtiğimiz sezon sonuna doğru verilmemeye başlandı. BU sene protokol var mı yok mu bilmiyoruz. Ancak yine de HİF Hakemleri olarak il hakemleri ile birlikte maça çıkabilmek için, il hakemlerinin giydiği formalardan temin etmelisiniz.
erhan ilçim ( 2011-10-16 )
kusrlar haftasonu mudur acaba..
Kural18.org: Evet, kurslar 2 hafta sonunda düzenlenir..
buğra kaan köksoy ( 2011-09-26 )
ben hif hakemi oldum tff sitede hakem aramasında gözüküyorum da fakat bize hif hakemlik sertifikası filan vermediler lisans numarası filan yok bunu nasıl yapabiliriz
emre kocabaş ( 2011-09-26 )
mrb arkadaşlar ben kayıt işlemini gerçeklerştirdim ama kredi kartım yok ben kendim garanti bankasına gitsem gerekli tutarı yatırsam olmaz mı makbuzuda almak şartı ile illahi kart mı bulmam gerekiyo ailem kullan mıyo şimdi ben kapı kapı dolaşıp garantinin kredi kartını mı arıcam cok sacma geldi bana bilgisi olan varsa cok sevinirim şimdiden teşekkürler
serhat taşdemir ( 2011-09-15 )
slm arkadaşlar bende hif hakemliğine basvurcam ama sistem bi türlü kredi kartını onaylamıo hangi kredi kartları ile ödeme yapabilirim
aynur kayadan ( 2011-09-14 )
başvuru yaptım ama yatıracağım ücret hakkında bilgi bulamadım yardımcı olurmusunu?
Mücahit İçlek ( 2011-09-11 )
merhaba arkadaşlar bende hif hakemliği sınavına girdim sonucu bekliyoruz. hif hakemliği ile ilgili görüşleriniz ve sorularınız için kranmarvan@hotmail.com msn adresimden bilgi verebilirim facebook ta da yardımcı olurum hakem adayları arkadaşlarıma saygılarımla
ismail kakız ( 2011-09-05 )
hakemliğe istanbul diye başvurdum ama üniversiteye kütahyaya gdcm ne yapmam lazım.cevabınızı bekliyorum
burak dağlı ( 2011-09-05 )
bu para işini sadece banka üzerinden mi yapabiliyoruz ??
Uğur Aygün ( 2011-06-17 )
Başvuru yaptığımız şehirde kursun açılması için yeterli başvuru sayısının oluşması gerektiği söyleniyor. Peki bu başvuru sayısını belli bir merciden takip edebiliyor muyuz ? Yoksa öylece bekleyecek miyiz ? Bİr de başvuru yaptıktan sonra şehir değiştirirsek kurs ve sınav yerini değiştirme şansımız var mı ?
hasan güder ( 2011-06-09 )
basvuruyu başka birkredikartıüzerinden yapiyorum fakat sürekli hata olustu diyor ne yapaçağım simdi
selçuk adıyaman ( 2011-06-02 )
hif hakemliğine başvuruyu istediğiniz bankanın kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. ödeme yapmışorsa internet üzeri alışverişe kredi kartını açmalısınız. ayrıca ödeme sizden başka birinin kredi kartıda olabilir.
hasan ali ( 2011-05-29 )
selam aleyküm arkadaşlar bu para yatırma formundan hep hata veriyor sadece garanti bankasının kartınımı kabul ediyo yoksa diğer kartlardan da yatılabiliyor mu diğer kartlardan yatıran varmı
hasan ali ( 2011-05-29 )
selam aleyküm arkadaşlar bu para yatırma formundan hep hata veriyor sadece garanti bankasının kartınımı kabul ediyo yoksa diğer kartlardan da yatılabiliyor mu diğer kartlardan yatıran varmı
kerem cankul ( 2011-05-22 )
26.02.1982 doğumluyum hif hakemliğine başvurdum.İl hakemi olma şansım yaşdan dolayı yok mu?Bu şart kaldırıldı mı bilgi almak istiyorum.Bu konuda bilgi rica ediyorum..
bilal akman ( 2011-05-20 )
s.a ben beşiktaş vergi dairesine 5 tl katılım ücreti ödedim ama kredi kartım yok başvurum kabul edilmedi yardımcı olurxanız sevinirim
azad demirci ( 2011-05-17 )
hoçam ben başvuru yapıyorum ücrete gelinçe ödeme hatası diyor para da var ama ben bi türlü anlamadım nie öyle diyor.
şükrü ülgen ( 2011-05-06 )
bn geçen sene başvuru yapmıştı ama bana bi bilgi verilmediği bu sene gene yapayım dedim sistemde kayıtlı olduğumu sölediler bu sene hakem olabilirmiyim cvp bekliyorum...
burak cuhadar ( 2011-04-05 )
yakup yel arakadaşım bende hif e maraşta başvurdum ama bi tık yok kerdeşim 05444768719 numaram bu bana bir mesaj ataıver sdenin le haberleşelim olurmu ?
ibrahim özden ( 2011-04-03 )
hif hakemliğine başvuruların tekrar ne zman başlaması bekleniliyor ?
yakup yel ( 2011-03-29 )
hocam artık k.maraşta hif kuru açılmayacak yeter bu kadarı da artık TFF ne yapıyor...
Abdullah ULU ( 2011-03-13 )
slm samsunda hif hakemliği kursu ne zaman açılacaktır bilginiz varmı ? birde tff sitesinden başvuru yapılamıyor sistem ne zaman normale dönecek bilgi verirseniz sevinirim.. SAYGILAR...
vahdet vural ( 2011-03-03 )
ya nasıl başvuruda bulunacazz
Mustafa DEMİREL ( 2011-02-28 )
Ben bu HİF hakemliğini hiç beğenmedim.Biz 89 kişi olarak BALIKESİRDE eğitime katıldık 24-26 aralık 2010 arası.ve 28 şubat 2011 olmasına rağmen hala formalarımız gelmedi bizim bu zamana kadar maçlara çıkmamız lazımdı ama haa formalarımız gelmedi.Resmen Üvey evlat müamellesi görüyoruz TFF tarafından yani anllyacağınız insanın şevkini kırıyorlar... SAYGILARIMLA

Kural18.org: HİF hakem forma ve malzemeleri ile ilgili TFF belli bir süredir gönderim yapmıyor. Çünkü ihale yapup forma diktirmesi gerekiyor. İl Hakem Kurulunuz ile görüşün, kendinize il hakemlerinin giydiği formalardan temin edin, bir an önce maçlara çıkmaya başlayın.
Mustafa DEMİREL ( 2011-02-28 )
Ben bu HİF hakemliğini hiç beğenmedim.Biz 89 kişi olarak BALIKESİRDE eğitime katıldık 24-26 aralık 2010 arası.ve 28 şubat 2011 olmasına rağmen hala formalarımız gelmedi bizim bu zamana kadar maçlara çıkmamız lazımdı ama haa formalarımız gelmedi.Resmen Üvey evlat müamellesi görüyoruz TFF tarafından yani anlıyacağınız insanın şevkini kırıyorlar.
murat uzuner ( 2011-02-19 )
kursa ıstedıgımız zaman baslayabılırmıyiz
Hilal demir ( 2011-02-14 )
Hif Hakemliği Başvuruları durdurlmuş site Onarımından dolayı peki muhtemel bir tarih verirmisiniz 2. başvuru için ?
YAKUP YEL ( 2011-02-11 )
hocam ben bünyamin gezerle konuştum ve o dediki k.maraşta kurs martta açılacak,eğitimciler ayarlanıyor dedi doğrumudur bir bilginiz var mı...siteniz süper hocam

Kural18.org: Bünyamin Gezer\'den bilgi almışsın, bilginin kaynağından almışsın.. Yeterli bence :)))
semih köse ( 2011-01-19 )
sa ben hif ye bas vuracam ama nerden yapıldıgını bilmiyorum ve boyum da kısa 1. 67 boyda bi sorun olur mu teşekkürler
ahmnet ( 2011-01-17 )
hif hakemleri maçlara ücretsiz olarak girebiliyor mu
ahmet ( 2011-01-17 )
hif hakemleri maçlarada ücretsiz girebiliyor mu???
abdullah polat ( 2010-12-25 )
yha para ödeyecekken hata veriyor neden
emre şahin ( 2010-12-23 )
kolay gelsin ben hif hakemligine başvurdumm yanlız calıştıgım isten dolayı gelemedım tekrar başvurmak ıstıyorum ama sıstem kaydımın oldugunu ve ıkıncı bır kayıt yanı basvuru yapamayacagımı soyluyor ben tekrar bas vurabılırmıyım ve en yakın zaman da tekrar nezaman acılır kurslarınız kocaelide sımdıden tesekkurler
m.can ( 2010-12-16 )
hif hakemliği online sınavından kaç dogru yapmak gerekıyor
SERCAN DEMİRÖREN ( 2010-12-14 )
Hakemlik kurs eğitimine kabul edildim fakat eğitimleri tamamlamama rağmen tamamlamam için renk değiştirmesi gerekiyormuş.Renk değişikliği olmuyor ve online sınavu yapamamaktayım.Herhangi bir sorun olur mu?
turan canan ( 2010-12-09 )
10-12 aralık eğitimi için verilen linkteki eğitimleri tamamladım fakat online sınavın bir bölümünü cevapladıktan sonra hata verdi...Şu anda siteye giriş sağlayamıyorum...Ne yapmam gerekiyor
Gökan Beykoz ( 2010-12-05 )
3 Aralıkta kabul mesajım geldi. Verilen adresteki e-eğitimi tamamlıyorum fakat soruların sonundaki \"tamamlandı\" sayfası açılmıyor ve hata veriyor. Bu durumda ne yapacağım?

Kural18.org: Bu tür sistem hatalarını sadece TFF de ilgili kısım çözebilir. Ulaşabileceğiniz telefon numaraları haberin en altında verilmiştir.
YUSUF OZAN GÜNDÜZ ( 2010-12-03 )
Başvuru kabul maili geldi. 3 aralıkta kurs başlıyor.Ben 3 aralıkta eğitimimi bitiremememi.Eğitimdeki soruları bitiriyorum.Hata veriyor.Başka zaman sahah eğitimine girme hakkım varmı.
özge tunç ( 2010-12-02 )
ben başvurumu yaptım ankara olarak yazdım yerimi ancak bana gelen mesajda adanadaki kurs yerine çağrılmışım nasıl değiştirebilirim ki
Emrah aytar ( 2010-11-29 )
ben izmir ilinden başvuru yaptım bu ilde hakem eksigi yoksa kursa çagırılmıcammı.
Muhammet Çam ( 2010-11-27 )
Başvuru kabul maili gedli 3 aralıkta kurs başlıyor ancak mailde internetten kursu tamamlamanız gerek falan demiş.Gönderilen şifreyler girdiğimde herhangi bir ders kurs yada sınav linki yok sadece duyuru bölümü açık.Henüz açılan bişey yok mu yoksa bana mı açılmıyor?
adem aktaş ( 2010-11-26 )
ben garanti bankasının kredi kartıyla başvuru yapmadım ama başvurum kabul edildi bide ne kadar bekleyeceğiz sıranın bize gelmesi için?
SEFA DALSIZ ( 2010-11-25 )
haziranda basvuru yaptım ne mail nede sms hiç bi haber yok ist. gaziosmanpaşada hikamet ediyorum ist. gibi bi yerde bu kadar ay gecmsine ragmen bi kurs acılmadımı yoksa problem bendemi..

Kural18.org: Problem sizde değil, bölgenizde başvuru sırasına göre adaylar gruplandırma yapılıp, grup grup online eğitime alınıyor. Bekleyin.. 2 sene bekleyenler de vardır.
Y.Alper Yıldız ( 2010-11-23 )
Ben hif hakemligine başvurumu yaptım kabul edildi internet egitimini de tamamladım. Kursa katılım mailimde geldi bu hafta sonu kursa katılacagım. Fakat ben başvuru yaparken GarantiBankası kredi kartı numarası falan vermedim görmedim de öyle bir madde başvuru sırasında.
Ahmet bilgin ( 2010-11-15 )
Diyelim ki herşeyi dört dörtlük yaptın 2 yılda bekledin daha sonra bölgesel lige senmi istek gönderiyosun sorumlu kişiler seni bilgilendiriyormu. bunun açıklamasını yaparsanız sevinirim
fatih aşkar ( 2010-11-05 )
mailimi kaybettim tc kimlik numaramı yazıp şifremi kaybettim tuşuna bastığımda mail adresinize şifre yollanmıştır diyor ama gelen hiç bişey yok bana acil yardımcı olursanız sevinirim

Kural18.org: Bu haberimizin en altında iletişim için mail ve telefon bilgileri var. Bunlarda ulaşıp şifrelerinizi alabilirsiniz..
yusuf arıkan ( 2010-11-01 )
Bana e-posta geldi ama kullanıcı adı ve şifresi ile eğitime gırıyorum duyurudab baska bırsey yazmıyır bu yeter lı mır
Ali Doğan ( 2010-10-27 )
Bana e-posta geldi ama kullanıcı adı ve şifresi ile eğitime giremiyorum kopyalayıp yapıştırmayı da denedim ol muyor neden olabilir?
emrah odabaş ( 2010-10-24 )
if hakemliğine başvuru yapalı 6-7 oldu nerdeyse hiç bir ses seda yok.Başvuruyu yaptık bekliyoruz bigilendirme mesajı yada e-mail dahi atılmıyor.
BERKAY AKKTAŞ ( 2010-10-20 )
Bana sifre ve kullanıcı adı geldi fakat daha baslayamadım simdi e-egitimi yyapmak icin siteye girdigimde kullanıcı sifremi kabul etmiyor.bu egitimi yapmak icin belli bir sure mi var?
berkant gürleyen ( 2010-10-18 )
peki maçtan kazandğmız ücret nereye yatırılacak kredi kartımız yoksa ?

Kural18.org: Garanti Bankasında adına açacağın bir hesaba ortalama ayda bir kez, çıktığın maçların ücretleri yatırılır...
berkant gürleyen ( 2010-10-17 )
Peki oynattığımız maçtan sonraki ücretimizi nasıl alıcaz kredi kartım yok yaşım 16 ?

Kural18.org: Hakem olmadan para konusuna bu kadar takılman ilginç ve gereksiz. Sen hakemlik yaptıkça para seni bulacaktır. Herşeyin bir sistemi var. Ancak asılolan hakemliği öğrenmektir.
yakup yel ( 2010-10-17 )
K.MARAŞTA HİF KURSU NE ZAMAN AÇILACAK.HER İLDE AÇILDI BURDA AÇILMADI.BİRBUÇUK SENEDİR BEKLİYORUM.MHK AÇSIN ARTIK K.MARAŞTA.

Kural18.org: Bir İL de HİF Hakem Kursunun ne zaman açılacağına İl Hakem Kurulu karar verir, MHK onaylar. İlinizdeki başvuru sayısı yaklaşık 100 adayı bulunca Futbol Geliştirme Merkezi İl Hakem Kurulunu arar ve bilgilendirir. Onlarda karar alırlar.. Demekki ilinizdeki aday sayısı henüz bu rakamlara ulaşmadı..
deniz tutum ( 2010-10-12 )
hif hakemliüi için mesaj ve mail gelmiş ama sistem hatalı nasıl halledeceğim o sorunu ? giremiyorum....
Kural18.org ( 2010-10-10 )
O zamana kadar boyun uzar...1 yıl uzun süre..
Kural18.org ( 2010-10-10 )
O zamana kadar boyun uzar...1 yıl uzun süre..
Ramazan Sevgili ( 2010-10-10 )
Ben hakemliğe başvurdum ve cuma günü kursa başlıcaz ancak merak ettiğim bi husus var boy konusunda 1.70 boya sahibim ve hakemlikte il hakemi olamaz mıyım ?
Kural18.org ( 2010-10-10 )
Hif hakemliğine başvuru yaptıktan sonra sıra size geldiğinde internet üzerinden yapılacak eğitime katılacaksınız, sonra İL merkezinde açılacak kursa katılacaksınız. Başvuru sayısına göre, gruplar halinde kurslar açılır buna İl Hakem Kurulu ve MHK birlikte karar verir. O yüzden bir tarih vermek doğru değildir.
emre ordulu ( 2010-10-10 )
ben ankarada hif hakemligne basvurdum tahmini ne zaman kursa cagırılırım?Sıramı gelmiyor yoksa yeterli sayıya mı ulasmamıs Ve Kursda yapılacak sınava calısmam lazımmı zormu?
Kural18.org ( 2010-10-07 )
Sn. Baran ÖZSU, sorunuzun cevabı 1. sorunun altında verilmiştir. Lütfen Sıkça Sorulan Soruları takip ediniz..
Baran Özsu ( 2010-10-07 )
Merhabalar ben Ankara'da üniversite eğitimi almaktayım ve 2010 Nisan ayında internet üzerinden HİF hakemliğine başvurdum fakat başvurumun alınıp alınmadığıyla ilgili ne bir e-mail ne de bir sms aldım bunu nereden öğrenebilirim?
Kural18.org ( 2010-10-03 )
Online olarak yapılan başvurudan sonra 2 seneyi bulan sürelerde geri dönüş yapılabiliyor. İlinizdeki başvuru sırasına göre size de mail gelecektir. Beklemekten başka yapacak birşey yok
serkan bayat ( 2010-10-03 )
ben yaklaşık beş ay önce kocaelide hif hakemliği başvurusu yaptım ama ne sms nede mail yoluyla herhangi bir haber gelmedi ne zaman kursla ilgili bir bilgi alabilirim kurs ne zaman açılabilir
Kural18.org ( 2010-10-01 )
50 barajını geçmeniz gerekli ancak, sorular futboldan anlayan, ilgi duyan herkesin cevaplayacağı türden olacaktır. Bu konuda sıkıntı yapmayın, asıl kurs ve sınav, internet üzerinden yapıan ders çalışmasından sonra İL inizde açılacaktır.
muzaffer ( 2010-10-01 )
sevgili admin sorulara hemen cevap vermenizi kutlarım aklıma takılan internette online sınav olunacakmış ve baraj 50 olarak gösteriliyor ben bu barajı aşamazsam hif hakemligim olmuyacakmı barahı aştıgımızı düşünürsek ondan sonramı kurslar başlıyor
Kural18.org ( 2010-10-01 )
HİF Hakemliğinin yaş sınırı 15-55 tir. 55 yaşına kadar HİF hakemi olabilrisiniz, internetten göreceğiniz ders ve sonunda yapılan sınav en azından hiç futboldan anlamayanları belirlemek gibi birşey için yapılır. Asıl kurs, ilinizde açılacak..
MUZAFFER ( 2010-10-01 )
merabalar ben HİF hakemligine başvuru yapmıştım ve başvurum kabul edilerek e-postama kullanıcı adım ve şifrem geldi 15 günlük eğitim süreci varmış elektronik ortamda da online sınav olunacakmış bu ne kadar sağlıklı olabilirki ve burda yaş sınırlaması varmı
Metin Üstündağ ( 2010-09-30 )
Ben 1 hafta önce Bursa'dan başvurdum.Bursa gibi büyük bir şehirde ortalama ne kadar sürede bir kurs açılıyor?
Kural18.org ( 2010-09-29 )
Size gelen mailde gösterilen link e tıklayarak size verilen kullanıcı adı ve şifre ile derslere katılmanız gerekmektedir. Ayrıca arzu ederseniz, her il için il hakem kurullarında görevli HİF HAKEM SORUMLUSU olan kişinin isim ve telefon numaralarını verebilirim. Direkt bağlantıya geçerseniz, size yardımcı olacaktır. HİF SORUMLUSU tlf. için lütfen msn ekleyin, msn den görüşelim.. kural18.org@hotmail.com
FERİT KAPŞİĞAY ( 2010-09-29 )
Bana tff'den HİF hakemliği için şifre ve mail geldi fakat bundan sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim;çünkü bu hayattaki en büyük idealim çocukluktan beri futbol hakemi olmak..
kübra çetinkaya ( 2010-09-28 )
meraba bana şifre ve kullanıcı ismi geldi ama oyun kurallarına ve başka sayfalara bakamıyorum neden acaba
Kural18.org ( 2010-09-20 )
HİF Hakemliğine 55 yaşına kadar girebilirsiniz. Yaşla ilgili sorun olmaz. Asıl sorun - yaşınızı bilmiyorum ama- Hif hakemliğinden il hakemliğine geçerken yaş sorunu yaşayabilirsiniz..Zira il hakemliğine giriş yaşı 25 tir
ilyas aydoğan ( 2010-09-17 )
ben başvuralı baya bir zaman oldu ama ne haber var ne de bir gelişme ne zamana kadar bekleyeceğimi de bilmiyorum. bu gidişle yaştan alınmama gibi bir riskim olmaz değil mi??
Kural18.org ( 2010-09-15 )
HİF Başvurularında istenen kredi kartı Garanti Bankasına ait kredi kartı olmalıdır, kredi kartının sahibi başkası, arkadaşınız ya da babanız olabilir..
koray tahincioğlu ( 2010-09-15 )
başvuru formunu doldurdum ama sonunda 5 tl istio garanti bankası kredi kartı ile benim yok başka yolu yokmu parayı yatırmanın?şimdidm tşk
adil bahadır ( 2010-09-14 )
hif kursuna 18-55 yaş grubu katılıp hakem olabiliyor.Fakat 55 yaşından sonra kaç yaşına kadar resmi hakem olarak maçlara çıkılabilir.Selam ve saygılar sunarım
Kural18.org ( 2010-08-31 )
Sınava girdiğin yer, eğer başarılı olursan evraklarını MHK ya gönderecek, onaylandığında ise hakem lisansın evrakları gönderen İL e gelecek ve sen o il hakemi olacaksın. Ancak lisansın geldikten sonra hakem işleri müdürlüğüne bir dilekçe ile naklini istediğin yere aldırabilirsin..
Ozan Oktay GÜNDOĞDU ( 2010-08-31 )
s.a ben hif e başvuru yaparken yaşadığı şehiri mersin ,sınava gireceği ili hatay olarak kaydettim...ben hangi ildeki kursa gidecem??hakem olursam inş.hangi ilde karşılaşmalar çıkacam??teşkkrler..
Barancan koca ( 2010-08-31 )
ben izmirde oturuyorum ve burada hif hakemliği kursu yok. burada ne zaman hif hakemliği kursu açılacak teşekkürler
Yorum Yapınız.
Markalar